چشم سوم 【7 رازی که نمیخواهند شما بدانید】+ شیوه فعال سازی

شاید تا الآن اسم چشم سوم را شنیده باشید و در فیلم‌های هالیوودی نمونه‌ای از آن را دیده باشید. شاید فکر کنید این چشم سوم خرافات است و فقط برای ترسناک‌تر کردن کاراکترها از آن استفاده می‌شود. درحالی‌که این موضوع شکی واقعی است ولی درک آن کمی سخت است و برای عموم غیرقابل‌باور.

چشم سوم با اسامی دیگری نظیر چشم معرفت، چشم بصیرت، چشم دل، چشم درون، تیسراتیل و آجنا نیز شناخته می‌شود. قبل از هر چیزی باید بدانیم که چشم سوم چیست و چه کاربردی دارد.

حقیقت چشم سوم

آجنا یا چشم سوم راهی است برای ارتباط بدن با روحمان که نیاز به قدرت و درک بالایی دارد. چشم سوم یا چاکرای ششم بین ابروها و کمی بالاتر قرار دارد که با فعال شدن این چشم شما قادر هستید سیگنال‌های انرژی را دریافت کنید و به‌وسیله روحتان آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنید تا بتوانید یک حس، تصویر یا هر چیز ماورایی دیگری را درباره یک موضوع خاص مانند آینده و یا اصل وجود هستی، ببینید.

به بیان دیگر چشم سوم پل ارتباطی بین فیزیک و متافیزیک، جسم و روح، ظاهر و باطن، مغز و ذهن و خودآگاه و ناخودآگاه است. چشم سوم پلی برای رفتن به فراسوی ابعاد مکان و زمان است. جسم ما وابسته به مکان و زمان است و فقط می‌تواند در زمان حال باشد و دیگر نمی‌تواند در گذشته یا آینده باشد. و یا وقتی در یک مکان خاصی است دیگر نمی‌تواند در مکان‌های دیگر باشد.

این محدودیت بُعد فیزیکی ما است ولی در بُعد متافیزیکی (بُعد روحانی) ما این محدودیت‌ها وجود ندارد و روح می‌تواند در هرلحظه در چند مکان یا چند زمان باشد و چشم سوم کلید عبور از این محدودیت است. زمانی که چشم سوم فعال شود شخص می‌تواند به اصل هستی پی ببرد و در ابعاد دیگر سیروسفر کند. اصل حقیقت انسان روح آن است و برای اتصال به این وجود واقعی و بی‌حدومرز خود باید از چشم سوم کمک بگیریم.

چشم سوم از نظر اسلام

چشم سوم در اسلام
چشم سوم در اسلام

برای این‌که مطمئن شوید این مسئله امری حقیقی است بهتر است از دین اسلام به این موضوع نگاه کنیم. در دین اسلام به آجنا، چشم دل یا چشم معرفت گفته می‌شود و با توجه به سخنان بزرگانی نظیر امام خمینی و آیت‌الله جواد آملی می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت.

حقیقت چشم سوم طبق گفته آیت‌الله آملی

آیت‌الله جواد آملی در کتاب “حکمت عبادات” به این شکل به موضوع چشم سوم پرداخته است. آیت‌الله آملی در این کتاب بیان نموده است که “ملکوت یعنی باطن و مُلک یعنی ظاهر، ایشان در ادامه بیان می‌کند که ” آنجا که سبحان است، جای ملکوت است (فسبحان الّذی بیده ملکوت کلّ شیء ) و آنجا که سخن از مُلک به میان می‌آید جای تبارک است (تبارک الّذی بیده الملک).

ایشان با گفتن این حرف به این اشاره می‌کند که مانند ظاهر و باطن بین مُلک و ملکوت نیز تفاوت است. و از مردم دعوت کرده است که خود را ارزان نفروشید و در باطن عالم یک سفری کنید. به‌علاوه ایشان خطاب به مردم می‌گوید: ” کسی که به عالم ملکوت دست‌یافت دیگر هیچ تردیدی در او وجود ندارد. ازآنجایی‌که ملکوت یقین آور است و اگر کسی با آن آشنا شود دیگر مردد نیست و در هیچ امری شک نخواهد کرد”.

در قسمت دیگری از همین کتاب آیت‌الله آملی می‌فرماید: ” حکمت عبادت راه پیدا کردن ملکوت است. و ملکوت با یقین همراه است و ازآنجایی‌که چیزی باارزش‌تر از یقین نیست، این لطف الهی فقط به افراد خاص تعلق می‌گیرد نه تمام افراد.

ارتباط نماز با چشم سوم

چشم سوم
چشم سوم

آیا تا الآن فکر کرده‌اید چرا در نماز پیشانی خود را روی مهر قرار می‌دهید. مسلمانان در شبانه روز 17 رکعت نماز واجب می‌خوانند. یکی از دلایلی که پیشانی را روی مهر قرار می‌دهند برای این است که چشم سوم را تحریک و باز کنند. اگر به این گفته دقت کنید متوجه این امر می‌شوید “در اسلام خواندن نماز، معراج مؤمن است و سجده یعنی عروج به عالم معنا”.

همان‌طور که گفته شد برای عروج به عالم معنا و درک آن باید چشم سوم را باز کنید و نماز این کار را برای شما می‌کند. به‌علاوه مسلمانان به‌جز 17 رکعت نماز واجب، چندین نماز دیگر هم دارند، مانند نماز شب که به این کار کمک می‌کند.

حضرت محمد (ص) می‌فرماید: “آنگاه‌که خداوند خیر بنده‌هایش را بخواهد، چشم دل بنده‌هایش را می‌گشاید تا ببیند آنچه با چشم سر نمی‌توان دید و غایب است” از این سخن حضرت محمد (ص) به‌طور کامل واضح است که برای این‌که بتوان در اصل حقیقت و بُعد معنوی آن سیر و سیاحت کرد باید چشم دل که همان چشم سوم است باز شود.

ارتباط چشم سوم و آیت‌الله بهجت

چشم سوم و آیت الله بهجت
چشم سوم و آیت الله بهجت

آیت‌الله بهجت جزو علمای تراز اولی بود که ویژگی‌های رفتاری و اعمال ایشان زبان زد تمام علما، مردم و شاگردان ایشان بود. طبق گفته‌ی علما و اسناد موثق، آیت‌الله بهجت جزو افرادی بوده است که چشم برزخی داشته است و می‌توانسته نهان و آشکار باطن افراد را ببیند. به‌علاوه این عالم بزرگ ویژگی‌های بیشتری نیز داشته است.

اگر به جمله‌ی “الهی به خاک دست بزنی طلا بشه” دقت کنید، درمیابید که این جمله برای افرادی به کار می‌رود که به بقیه کمک می‌کنند و خیرشان به همه می‌رسد یا در اصطلاح مرد خدا هستند. آیت‌الله بهجت یکی از این افراد بوده است که این ویژگی‌های در او بوده است.

طبق گفته حجت الاسلام حائری زاده بعد از نماز خواندن پشت ایشان تا زمان زیادی دیگر میل به گناه در حجت الاسلام حائری زاده وجود نداشته است و این نشان‌دهنده درجه و مرتبه بالای این عالم و همچنین ثابت‌کننده وجود چشم سوم است. البته چشم سوم در نگاه اسلام با دیگر ادیان متفاوت است و این ویژگی فقط از طرف خداوند و به افرادی که لیاقت داشته‌اند داده می‌شود.

چشم سوم از دید هندوها

چشم سوم
چشم سوم

هندوها معتقد هستند انرژی معنوی پخش در محیط از طریق چاکرای چشم سوم وارد بدن آن‌ها می‌شود و آن‌ها بسیار به این مسئله حساس هستند که به‌وسیله انرژی‌های مثبت از این چاکرای مراقبت کنند. علائم و شکل‌های مختلف مذهبی هندوها که روی پیشانی آن‌ها وجود دارد درواقع توسط خدایان آن‌ها به‌عنوان هدیه برای آن‌ها فرستاده‌شده است. این مثال واضحی از این موضوع بود.

البته این تمام ماجرای چشم سوم از نظر هندوها نیست و دسته‌ای دیگر از هندوها وجود دارند که برخلاف دسته اول که هدف خود را از باز کرد چشم سوم ارتباط با خدا می‌دانند، آن را مسیری برای استقلال از خدا می‌دانند و هدف آن‌ها خود مختار و خدا شدن است. این افراد خود را برای مقابله و شکست خدا آماده می‌کنند.

ماناس (Manas)

ماناس چاکرای است که وظیفه فرستادن ادراکات حساس را به چاکراهای بالاتر دارد. ماناس 6 گلبرگ دارد که 5 تای آن برای حواس پنج‌گانه است و آخری برای خواب. این گلبرگ‌ها معمولاً سفید هستند اما هنگام فعال شدن توسط حواس پنج‌گانه و خواب، این گلبرگ‌ها حس حواس را به خود گرفته و در هنگام خواب سیاه می‌شوند. این بیماری با چشم جداری  یک گاو نر جوان همراه است.

روش‌های باز کردن چشم سوم

باز کردن چشم سوم
باز کردن چشم سوم

برای تحریک و باز کردن چشم سوم خود روش‌های بسیار وجود دارد که همه‌ی آن‌ها مستلزم دقت و پیروی از آن‌ها است. این روش‌ها بدون شک درباز شدن چشم سوم به شما کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که دید وسیع‌تری به دنیا داشته باشید و بتوانید اصل و حقیقت دنیا را متوجه شوید و گذشته و آینده زمین را حس کنید.

1. حرکت انگشت اشاره

در این روش که به تحریک چشم سوم برای باز شدن کمک می‌کند، شما باید انگشت اشاره خود را برخلاف عقربه ساعت و به دور چشم سوم خود بگردانید. برای اثربخشی این روش شما باید به مدت 5 الی 10 دقیقه این کار را بکنید. بعدازاین مدت شما باید چشم‌های خود را ببندید و تجسم کنید که چشم سوم دارید و شروع به پلک زدن کنید.

برای این‌که این کار تأثیر داشته باشد شما باید به مدت 5 روز این کار را انجام دهید و در آن وقفه ایجاد نکنید زیرا اثر آن خواهد رفت. بعدازاین مدت برای تست میزان آمادگی به سراغ یک وسیله قدیمی بروید تا سرگذشت آن را حس کنید.

2. تفکر بیشتر و عمیق‌تر

تفکر عمیق در محیط پیرامون و به کائنات می‌تواند باعث شود که چشم سوم شما حساس شود و برای باز شدن آماده شود. شما با تفکر عمیق در هر مسئله‌ای می‌توانید به باز شدن چشم سوم خود کمک کنید. همان‌طور که میدانید یکی از راه‌هایی شناخت معرفت خدا، تفکر در نعماتی است که خلق کرده است مانند کائنات.

این مطلب به‌صورت غیرمستقیم اشاره به باز شدن چشم سوم دارد زیرا برای شناخت معرفت خدا شما به چشم دل (چشم سوم) نیاز دارید و با چشم فیزیکی خود نمی‌توانید این مسئله را درک کنید. پس شما می‌توانید با تفکر عمیق به نعمات خدا باعث باز شدن چشم سوم شوید.

3. استفاده از میوه و سبزیجات

یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای باز کردن چشم سوم استفاده از میوه و سبزیجات نیلی‌رنگ است. شاید بپرسید چرا نیلی‌رنگ؟ رنگ چاکرای چشم سوم نیلی‌رنگ است به همین دلیل استفاده از سبزیجات و میوه‌های نیلی مانند چغندر، بلوبری، بلک بری، بادمجان، آلو برقان و موارد مشابه به شما کمک می‌کند تا چشم سوم را سریع‌تر باز کنید. البته استفاده از سبزیجات و میوه‌های آبی و بنفش هم به این فرآیند کمک می‌کند.

4. تنفس به تکنیک 478

یکی از راه‌هایی که به ذهن شما کمک می‌کند و باعث می‌شود چشم سوم شما فعال شود نفس کشیدن است. شما برای این کار باید درجایی به‌دوراز سروصدا و پر از آرامش باشید. در این روش شما 4 ثانیه از بینی خود نصف می‌کشید و سپس 7 ثانیه آن را درون ریه‌ها محبوس کرده و بعد در مدت 8 ثانیه آن را بیرون می‌دهید.

یوگا یکی از ورزش‌هایی است که برای این کار بسیار مفید است؛ زیرا این کار در آرامش بسیار زیاد و با تمرکز بالا انجام می‌شود و از آن گذشته یوگا یک ورزش عالی برای دور کردن انرژی‌های منفی و جذب انرژی‌های مثبت است. به‌علاوه کارهایی که در یوگا انجام می‌شود برای تقویت چشم سوم بسیار مهم است.

5. موسیقی

موسیقی و چشم سوم
موسیقی و چشم سوم

شنیدن موسیقی باعث آرامش می‌شود و به‌علاوه بعضی از موسیقی‌ها می‌تواند در فعال کردن چشم سوم به شما کمک کند. موسیقی‌های قدیمی و با مزمن کیهانی می‌تواند در تحریک و فعال شدن چشم سوم به شما کمک کند.

6. خانه را پراکنده از عطر کنید

از عطر و روغن‌های خوش بود می‌توانید برای فعال‌سازی چشم سوم استفاده کنید. همان‌طور که میدانید بوهای خوب به شما آرامش می‌دهند و باعث می‌شوند که انرژی‌های مثبت به سمت شما سرازیر شوند و این عامل در فعال شدن چشم سوم بسیار مفید است. شما باید محیط خانه و همین‌طور بدن خود را آغشته از بوی خوش کنید تا بتوانید چشم سوم را فعال کنید.

7. استفاده از کریستال‌ها

کریستال‌ها عوامل نیرومندی هستند که برای دگرگونی استفاده می‌شوند. همان‌طور که گفته شد چاکراها دارای رنگ‌هایی هستند و این در مورد چاکرای ششم نیلی‌رنگ است. ازاین‌رو یک کریستال با همین رنگ بردارید و دراز بکشید و کریستال را روی چاکرای ششم بگذارید. اگر کریستال مناسب برای این کار نمی‌شناسید، ما کریستال‌های کوارتز شفاف، سنگ ماه و یاقوت کبود را پیشنهاد می‌کنیم.

کریستال‌ها کاربردهای بسیار زیادی دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دور کردن انرژی‌های منفی از چاکراها اشاره کرد. کریستال‌ها با ایجاد ارتعاشاتی که به پاک کردن چاکراها کمک می‌کنند و اگر شما به چاکرهای بدن آگاه باشید می‌توانید با چند نفس عمیق این ارتعاشات را که از سمت کریستال ساطع می‌شود را حس کنید.

8. ماساژ دادن

یکی از راه‌هایی که برای تحریک کردن چاکرای ششم بسیار مفید است، ماساژ دادن آن است. شما می‌توانید با ماساژ دادن مناسب نقاط اطراف چاکرای ششم و خود این چاکرای آن را فعال کنید. شما برای بهبود و سرعت بیشتر دادن به فعال شدن این چاکرای توسط ماساژ باید هم به‌صورت فیزیکی آن را تحریک کنید و هم به‌صورت ذهنی و القایی.

9. دور کردن اشیای مزاحم

شما برای این‌که بتوانید که خوبی ذهن خود را آماده کنید باید از شر افکار منفی و خیال‌بافی‌ها راحت شوید و به‌علاوه باید هر وسیله‌ی اضافه‌ای که جلوی تمرکز شما را می‌گیرد از خود دور کنید. این کار به تحریک‌پذیری چشم سوم بسیار کمک می‌کند.

10. استفاده از رنگ نیلی در خانه

همان‌طور که گفته شد رنگ چاکرای ششم، نیلی است و شما می‌تواند برای تأثیر سریع‌تر و بیشتر روی باز شدن چاکرای ششم، محیط خانه و محل کار خود را با رنگ نیلی پراکنده کنید تا انرژی مثبت به سمت چشم سوم بفرستید و باعث تقویت جریان انرژی مثبت به سمت آن شوید.

علائم باز شدن چشم سوم

علائم باز شدن چشم سوم
علائم باز شدن چشم سوم

با انجام کارهای بالا مطمئناً برای شما سؤال پیش می‌آید که چگونه باید متوجه شد که چشم سوم شما بازشده است و قدرت سیر در آفاق را دارید. از طُرق مختلف می‌توان به این مسئله پی برد که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. ولی مطمئن باشید زمانی که چشم سوم شما باز شود به‌سرعت آن را حس خواهید کرد.

1. احساس فشار و خستگی بین دو ابرو

همان‌طور که گفته شد، چاکرای ششم یا همان چشم سوم در پیشانی شما قرار دارد و زمانی که این قسمت را برای باز کردن تحریک کنید، در این ناحیه احساس درد و گرمای شدید خواهید کرد و حتی به‌سختی خسته می‌شوید.

2. دوراندیش از صفات شما خواهد بود

بعد از باز شدن چشم سوم اولین کسی که خواهد فهمید خود شما هستید زیرا قادر می‌شوید که از اتفاقات آینده باخبر شوید و آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل کنید. به‌علاوه قبل از رخ دادن مشکلات از آن‌ها خبردار می‌شوید و چیزهایی را می‌بینید که همه نمی‌بینند.

3. حس متفاوت

با باز شدن آجنا اتفاقات زیادی برای شما میافتد و یکی از آن‌ها دگرگونی در احساسات شما است. رفتار شما به‌کلی عوض می‌شود و خُلق و خوی جدید پیدا می‌کنید. به‌عنوان‌مثال شاید تا قبل از این‌که چشم سوم شما باز شود از یک مسئله بسیار رنج می‌بردید ولی بعد از آن دیگر این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد و یا از یک تفریح خوشتان میامده است ولی الآن از آن بدتان می‌آید.

با این‌که علت این موضوع مشخص نیست ولی این برای افرادی که چشم سوم آن‌ها باز می‌شود به دلیل دیده گسترده‌تر آن‌ها و اتصال به دنیای معنوی امری طبیعی است و این تمایلات و تغییرات از اتصال جسم و روح به‌طور کامل سرچشمه می‌گیرد.

4. افزایش سردرد

افزایش سردرد در ابتدای مسیر امری طبیعی است که برای هرکسی پیش می‌آید. باز کردن چاکرای ششم (چشم سوم) کار سختی است که فشار زیادی به فرد وارد می‌کنید و در ابتدای راه باعث سردردهای بدی می‌شود. ولی پس از مدتی بدن شما آماده می‌شود و این سردردها به‌مرور به‌طور کامل از بین می‌رود.

بعد از باز شدن چشم سوم این سردردها ممکن است برای بعضی از افراد به دلیل دیدن تصاویری از آینده و گذشته ادامه یابد. حتی این افراد ممکن است در شب نجواهایی را بشنوند که فقط این صدا به گوش آن‌ها می‌خورد و افراد دیگر آن را نمی‌شنوند.

5. توانایی ذهن‌خوانی

بعد از باز شدن چشم سوم، ذهن شما بسیار قدرتمند می‌شود و توانایی کارهایی عجیبی را به شما می‌دهد که یکی از آن‌ها توانایی خواندن ذهن و دیدن باطن افراد است. شما می‌توانید باطن واقعی افراد را ببینید و ذهن آن‌ها را بخوانید و سؤالات احتمالی آن‌ها را حدس بزنید.

6. تغییر وعده غذایی

بعد از باز شدن چشم سوم شما دیگر به سراغ غذاهای قبل نخواهید رفت زیرا ذهن شما دقیقاً به چیزی که می‌خورید آگاه است و به همین علت به دنبال مواد خوراکی به درد بخور می‌گردید و به سراغ هر چیزی نمی‌روید. به‌علاوه شما در مورد بدن خود اطلاع کامل دارید و با توجه به آن تصمیم به خوردن مواد خوراکی می‌کنید.

7. حساسیت بیشتر به نورها

زمانی که چشم سوم شما باز می‌شود، شما رنگ‌ها را با شفافیت بیشتری می‌بیند و به این رنگ‌ها حساسیت پیدا می‌کنید.

لایه‌های سطح هاله در چشم سوم

چشم سوم
چشم سوم

به گفته محققین چشم سوم به شکل لوبیا است که می‌تواند سیگنال و پالس‌های انرژی را از اطراف بگیرد و چون با ذهن شخص در ارتباط است آن را به شکل یک تصویر یا حس یا هر چیز فرا طبیعی دیگر می‌بینید. چشم سوم می‌تواند هاله‌های دور اجسام و افراد را متوجه بشود و آن‌ها را ببیند. در چشم سوم هاله‌ها به 7 سطح تقسیم می‌شوند.

1. لایه اتری

این لایه حالتی میان انرژی و ماده است. لایه اتری در محدوده 5 الی 6 سانتی‌متری بدن قرار دارد و از خطوط درخشان و باریکی به رنگ‌های آبی و سفید تشکیل‌شده است که به‌طور پیوسته در حال جابه‌جا شدن است. این لایه در تمام قسمت‌های بدن دیده می‌شود و با بُعد فیزیکی شخص ارتباط مستقیم و هماهنگ دارد.

3. لایه عاطفی

لایه عاطفی همان‌طور که از اسمش پیدا است تمام احساسات ما را پوشش می‌دهد و با بُعد فیزیکی ما هیچ ارتباطی ندارد و به شکل ابرهای لطیف و رنگارنگ حرکت می‌کند. لایه عاطفی در محدوده 5.2 تا 5.7 سانتی‌متری وجود دارد.

4. لایه ذهنی

لایه ذهنی یک‌لایه بسیار لطیف‌تر از لایه عاطفی است که ارتباطی با بُعد فیزیکی ندارد و تمام تصمیمات ما را پوشش می‌دهد. این لایه از سر و گردن شروع می‌شود و به سایر نقاط نیز سرایت می‌کند. این لایه در محدوده 5.7 تا 20 سانتی‌متری بدن وجود دارد.

5. لایه اثیری

با کمک گرفتن از این لایه می‌توان با جهان دیگر در ارتباط بود. این لایه شکل مشخصی ندارد. لایه اثیری در محدود 15 تا 30 سانتی‌متری بدن قرار دارد. این لایه نیز مانند دو لایه قبل با بُعد فیزیکی ارتباط ندارد و ارتباط آن به طور مستقیم با بُعد روحانی فرد است.

6. لایه کلیشه‌ای اتری

این لایه را می‌توان در حالت‌های مختلف فیزیکی یافت و شکل معلوم و خاصی ندارد. این لایه در فاصله 45 تا 60 سانتی‌متری بدن انسان قرار دارد.

7. لایه اسمانی

این لایه عامل فعال‌شدن بُعد معنوی ما است و باعث می‌شود بدون این‌که از کسی انتظار تشکر داشته باشیم به او کمک کنیم. این لایه در فاصله 60 تا 105 سانتی‌متری جسم است و در رنگ‌های طلایی و نقره‌ای دیده می‌شود. به‌علاوه میزان روشن یا تیره بودن آن به خود فرد بستگی دارد.

8. لایه کلیشه‌ای کتری کالبد علی

این لایه با بقیه فرق دارد و تمام هاله‌ی چشم سوم را هم شامل می‌شود. این لایه مانند لایه آسمانی بارنگ‌های نقره‌ای و طلایی دیده می‌شود. محدوده 75 تا 105 سانتی‌متری بدن به این لایه نسبت داده می‌شود.

بستن چشم سوم

بستن چشم سوم
بستن چشم سوم

بستن چشم سوم به همین راحتی نیست و زمانی که تصمیم به باز کردن آن گرفتید به فکر این مسئله نیز باشید. شاید فکر کنید که به همان روشی که چشم سوم را باز کردیم و به همان سادگی می‌توانیم از آن خلاص شویم ولی این مسئله فرق دارد و بستن چشم سوم بسیار سخت است و خیلی از افراد دیگر نمی‌توانند از شر آن خلاص شوند.

شاید در اینترنت جستجو کرده باشید و روش‌های بسیاری را پیداکرده باشید ولی باید این را بدانید که خیلی از این‌ روش‌ها نه‌تنها به شما کمک نمی‌کند، بلکه اوضاع را بسیار بدتر می‌کنند. پس قبل از فعال کردن چشم سوم به همه‌چیز فکر کنید.

البته تنها راه قطعی که در پیش رو دارید کمک خواستن از خداست و این امر هم به‌وسیله نماز و روزه میسر می‌شود. با نماز و روزه شما می‌توانید تا حد بسیار زیادی از شر ویژگی‌های بد چشم سوم راحت شوید و حتی آن را ببندید.

خطرات باز کردن چشم سوم

خطرات چشم سوم
خطرات چشم سوم

شاید فکر کنید که چقدر زندگی بهتری خواهید داشت وقتی چشم سوم شما باز شود، اما باید به این نکته توجه کنید که باز کردن این چشم خطراتی برای شما به همراه می‌آورد که ممکن است زندگی را برای شما کاملاً پوچ و بی‌معنی کند و به‌علاوه همه قادر نیستند این قدرت را تحمل کنند و به مشکلات زیادی برمی‌خورند. پس اگر می‌خواهید چشم سوم را باز کنید از این کار مطمئن شوید زیرا همان‌طور که گفته شد بستن آن بسیار سخت و در موارد زیادی غیرممکن است.

1. باز کردن با زور

بعضی از افراد دوست دارند که هرچه سریع‌تر چشم سوم آن‌ها فعال شوند و برای این کار می‌خواهند از زور استفاده کنند و چشم خود را به‌زور باز کنند. این کار خطرات بسیاری دارد که از شایع‌ترین آن‌ها می‌توان به احاطه شدن توسط انرژی‌های منفی و ارواح خبیث اشاره کرد. به‌علاوه این کار باعث می‌شود کابوس‌های خود را در دنیای واقعی ببینید و این باعث عذاب شما می‌شود.

به علاوه ارواح خبیث سعی می‌کنند تا به شما ضربه بزنند و زندگی شما را مانند سرنوشت خود به جهنم تبدیل کنند و از این کار خود دست برنمی‌دارند تا شما را دیوانه یا مجبور به کارهای وحشتناک کنند. این اتفاق زمانی میافتد که شخص فقط روی یک چاکرای فعالیت می‌کند و باعث باز شدن چشم سوم می‌شود. باز کردن مرحله‌به‌مرحله به‌علاوه این‌که این خطرات را دور می‌کند به شما در کنترل آن نیز کمک می‌کند.

2. فشار زیادی به شما وارد می‌شود

یکی از مشکلات شایع که در این مسیر برای شما اتفاق میافتد این است که فشار و انرژی زیادی به بدن شما وارد می‌شود و باعث دگرگونی شما می‌شود. این انرژی به چند طریق روی شما تأثیر می‌گذارد. در بعضی افراد باعث می‌شود که همواره سردردهای شدید داشته باشند که در طول روز تکرار می‌شود و زندگی را برای افراد سخت و سخت‌تر می‌کند.

در بعضی از افراد باعث می‌شود تا احساسات آن‌ها به‌کلی تغییر کند و هیچ احساسی به هیچ‌چیز نداشته باشند. فرض کنید در یک سن خاص هستید مانند نوجوانی و به کارهایی که نوجوانان می‌کنند و در اقتضای سن شماست هیچ علاقه‌ای نداشته باشید و بیشتر دوست داشته باشید تنها باشید و فقط از تنهایی لذت ببرید.

در وهله‌ی سوم زندگی آن‌چنان برای شما سخت خواهد شد که از ارتباط با مردم و حتی خانواده خود احساس ترس می‌کنید و فقط دوست دارید در خلوت خود باشید. در این مرحله شما فقط دوست دارید فقط در خانه بمانید و بیرون نروید و این امر آن‌چنان ادامه پیدا می‌کند تا شما از زندگی سیر شوید و علاقه‌ای به زندگی نداشته باشید.

3. توانایی‌ها و پتانسیل چشم خود را درک نمی‌کنید

چشم سوم بیشتر از یک بینایی معمولی است و باعث می‌شود شما حقیقت هستی را بفهمید و کشف شهود کنید، تصویرپردازی کنید، صداهایی را بشنوید و باطن مردم را ببینید. این مسائل بسیار حساس هستند و برای کسی که ظرفیت آن‌ها را نداشته باشد بسیار خطرناک.

برای مثال فرض کنید صداهایی را می‌شنوید که دیگران نمی‌شنوید، شاید در وهله‌ی اول این کار جالب باشد و از نظر شما خیلی عالی باشد، ولی وقتی بیشتر به این مسئله دقت کنید و ببینید این صداها در تمام شبانه روزبه سراغ شما می‌آیند و زندگی را از شما سلب می‌کنند دیگر جالب نخواهد بود. این امر آن‌قدر ادامه میابد تا شما را از پای درآورد.

در وهله‌ی دیگر گفته شد شما قادر خواهید بود تا باطن مردم را ببینید. این امر بسیار وحشتناک خواهد بود زمانی که در بین خانواده خود هستید و باطن آن‌ها را ببینید چه حسی پیدا خواهید کرد. حال فرض کنید روزانه شما صدها نفر را می‌بیند و با باطن آن‌ها آشنا می‌شوید و حقایقی را میابید که نمی‌توانید آن را درک کنید. این امور بسیار خطرناک هستند اگر ظرفیت آن‌ها را نداشته باشید.

4. اطلاعات را اشتباه درک می‌کنید

چاکرا
چاکرا

اگر شما فقط بر روی چاکرای ششم تمرکز کرده باشید و فقط چشم سوم را باز کنید باعث می‌شود که اطلاعات غلط دریافت کنید و این باعث می‌شود که احساس بی‌لیاقتی به شما دست دهد. شما برای این‌که بتوانید همه‌چیز را به‌درستی درک کنید باید بر روی تمام چاکرای خود تمرکز کنید. اگر بتوانید تمام چاکراها را به‌درستی فعال کنید می‌توانید شهود، صداها، ذهن‌خوانی‌ها و موارد دیگر را به‌صورت درست دریافت کنید.

5. تبدیل‌شدن به منبع تغذیه برای ارواح خبیث

همان‌طور که گفته شد اگر سعی کنید چشم سوم را به‌زور باز کنید، سروکار شما با ارواح خبیث خواهد بود. حال اگر شما به‌علاوه این‌که چشم سوم را به‌زور باز کردید، برای حفاظت معنوی و ساطع کردن انرژی به بیرون از چشم خود تلاش نکرده باشید، ارواح خبیث از شما به‌عنوان یک منبع تغذیه استفاده می‌کنند و انرژی‌های منفی را به سمت شما روان می‌کنند که این امر باعث می‌شود فشار زیادی بر روی شما باشد و بسیار اذیت خواهید شد.

بزارید با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید شما از یک منبع تغذیه برای ذخیره برق استفاده می‌کنید و این منبع 1000 مگابایت توان دارد حال فرض کنید شما بدون در نظر گرفتن توان این منبع تغذیه به آن انرژی وارد می‌کنید و قصد دارید توانی بسیار بالاتر به منبع تغذیه وارد کنید. چه اتفاقی میافتد؟ در اثر وارد کردن این میزان انرژی بیشتر به منبع تغذیه فشار بسیار زیادی به منبع تغذیه وارد خواهد شد و باعث خراب شدن و سوختن منبع تغذیه می‌شود. حال این مثال را با توان ذهن خود مقایسه کنید.

پایان مطلب.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.